Category Bez kategorii

Wszystkim nam przyszło zmierzyć się z nową rzeczywistością: zarówno w życiu prywatnym, jak i gospodarczym. Izolację, brak możliwości spotkań i uczestniczenia w wydarzeniach, szczególnie mocno odczuli pasjonaci, dla których łowiectwo, strzelectwo czy aktywność outdoorowa to coś więcej niż hobby! Podczas gdy wiele działań biznesowych można było zrealizować zdalnie i za pomocą nowoczesnych technologii, nic nie było w stanie zastąpić nam spotkań na żywo, wymiany doświadczeń, kultywowania tradycji. Właśnie taką możliwość dał organizowany w Sosnowcu Jesienny Festiwal Myśliwski.

Wydarzenie zorganizowane na dużo mniejszą niż dotychczas skalę, pozwoliło jednak uczestnikom Festiwalu na doposażenie swojego ekwipunku: odzieży, obuwia czy akcesoriów. Nie zabrakło rękodzieła czy smakołyków kuchni myśliwskiej. Entuzjaści docenili propozycje sprzętu outdoorowego i survivalowego oraz ofertę knifemakerów.

Miłośnicy  ptaków drapieżnych spotkali się z panem Markiem Woźniakiem, członkiem Polskiego Klubu Sokolników PZŁ “Gniazdo Sokolników”. Sokolnik zaprezentował ptaki ze swojej hodowli oraz opowiadał o ich zwyczajach, roli w przyrodzie oraz wykorzystaniu w swojej pracy i  podczas polowań. Każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu do celów nieruchomych z replik różnego rodzaju broni czy nawet spróbować swych sił w strzelaniu z łuku.

Dziękujemy wszystkim Wystawcom oraz Zwiedzającym, którzy w tych trudnych czasach byli razem z nami! Udowodniliśmy, że myślistwo to pasja, która łączy nas nawet w czasach pandemii!

W związku z wyjątkową sytuacją, w której się znaleźliśmy, EXPOHunting powróci na arenę targową ze zdwojoną siłą na wiosnę 2021 roku. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji targów!