EXPOHunting - targi z pasją!

 

Już dziś zapraszamy do udziału w 12. edycji Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting, która odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2021r. EXPOHunting to doskonała okazja do spotkań w gronie braci łowieckiej, pasjonatów przyrody i osób zainteresowanych aktywnością outdoorową. W jubileuszowej edycji wydarzenia wzięło udział prawie 300 firm z 10 krajów, reprezentujących około 500 światowych marek! Wydarzenie odbywa się wspólnie z Targami EXPOShooting, dzięki czemu tematyka ekspozycji zostanie poszerzona o propozycje dla osób zainteresowanych strzelectwem, militariami i survivalem.

Dlaczego EXPOHunting?

Organizacja targów o tematyce łowieckiej na południu Polski nie jest przypadkowa. W województwie śląskim i ościennych działa ponad 700 kół łowieckich, zrzeszających 24 tysiące członków. Jednocześnie lokalizacja wydarzenia na obszarze,  gdzie rozwój przemysłu nieustannie degraduje gospodarkę leśną, umożliwia skoncentrowanie się na najistotniejszych dla branży kwestiach w tym regionie. EXPOHunting to doskonała platforma do rozmów pomiędzy myśliwymi i leśnikami!

Co piszczy w targowej trawie?

Liderzy rynku: producenci i dystrybutorzy światowych marek broni, amunicji i optyki, zawalczą o uwagę zwiedzających z firmami reprezentującymi ofertę z zakresu odzieży, obuwia, off-roadu i sprzętu turystycznego. Miłośnicy wypraw w teren z pewnością docenią różnorodne propozycje noktowizji, termowizji, latarek i innych akcesoriów dostępnych na stoiskach wystawców. Na targach będzie można także zobaczyć bogatą ofertę noży, wykonanych ręcznie przez najlepszych polskich knifemakerów. Na smakoszy kuchni myśliwskiej będzie czekać specjalna strefa ‘Dobre z Lasu’. W strefie militarnej zaprezentują się kluby i stowarzyszenia strzelców oraz kolekcjonerów, strzelnice łucznicze oraz grupy ASG. Będzie można sprawdzić się strzelając z replik ASG, czy korzystając ze strzelnicy laserowej i toru Air IPSC. W centrum konferencyjnym odbędą się wykłady związane z dostępem i właściwym zabezpieczaniem broni, jej kolekcjonowaniem i użyczaniem.

Polowanie na oglądanie

Na targowy sukces EXPOHunting składa się nie tylko atrakcyjna oferta Wystawców, ale także bogaty program wydarzeń towarzyszących, oglądany co roku przez blisko 15 tysięcy zwiedzających! Na sympatyków łowiectwa czekać będą wystawy zdjęć i obrazów, a także wystawy trofeów i przyrodnicze – prezentujące zarówno okazy polskiej fauny, jak i te z najdalszych zakątków świata. Targową scenę ponownie wypełnią dźwięki sygnałów myśliwskich. Nie zabraknie również pokazów szlachetnej sztuki wabienia jeleni oraz pokazów wabienia drapieżników. Uwagę publiczności z pewnością przyciągną prezentacje ptaków drapieżnych, pokazy mody myśliwskiej (również dla najmłodszych) czy prezentacje nowości branżowych. Nie zabraknie konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Po raz kolejny podczas targów zaprezentuje się czołówka psów aktywnie polujących i posiadających Certyfikat Użytkowości Łowieckiej.